خبرنگار عطارد: گویا هفته‌ی شلوغی رو به لحاظ تفریحی پیش‌رو داریم، لطفاً بیشتر در این مورد برامون صحبت کنید.
زارع‌کار: بله، حتماً. البته که هفته‌های عطارد همیشه از هر نظر شلوغ و پرمحتواست ولی خب این هفته بچه‌های دوره اول در روز سه‌شنبه به اردوی استخر و سینما و... میرن و بچه‌های دوره‌ی دوم هم در روز چهارشنبه اردوی یک‌روزه‌ی طبیعت‌گردی و اسکان در اوشان رو در برنامه دارند.

خبرنگار عطارد: پس حسابی قراره بهمون خوش بگذره!
زارع‌کار: البته که در دبیرستان عطارد همیشه خوش می‌گذره [می‌خندد] چراکه در طول هفته همواره مسابقات گوناگون و برنامه‌های فرهنگی-تفریحی متنوع در حال برگزاری هستند ولی در کل بله، هفته‌ی هیجان‌انگیزی پیش‌روی عطاردی‌هاست.

خبرنگار عطارد: با گذشت حدود ۳ماه از شروع سال تحصیلی عطارد، آیا واحد فرهنگی تونسته اون‌جوری که مدنظر شما و شورای مدرسه بوده، برنامه‌هاش رو اجرا کنه؟
زارع‌کار: ببینید کارِ فرهنگی کردن در مدرسه‌ای مثل عطارد که به لحاظ آموزشی سطح بالایی داره و توقعات درسی زیادی ازش میره کار مشکلیه؛ با این حال مدیریت دبیرستان همیشه فرموده‌اند که «عطارد مدرسه‌ی تعادله»، بر همین اساس با همکاری مشاورین و کادر آموزشی، خداروشکر تونستیم یک تعادلِ درخور بین درس و تفریحِ دانش‌آموزان ایجاد کنیم، امیدوارم که دانش‌آموزان عزیز هم از این روند راضی باشند.

خبرنگار عطارد: درست شنیدیم که به زودی یک اردوی برون‌شهری و چند روزه در انتظار عطاردی‌هاست؟!
زارع‌کار: ماشاالله اطلاعاتتون هم که کامله [می‌خندد]، بله اما اجازه بدید فعلاً وارد جزئیات نشیم، فقط در همین حد بگم که یک عالمه سورپرایز تا پایان سال در انتظار عطاردی‌هاست.

نسخه‌ی کامل از این مصاحبه را در شماره‌ی بعدی ماهنامه‌ی عطارد می‌خوانید.