مرتضی علی‌نژاد، کارشناسی ارشد آموزش زبان‌انگلیسی و مدرس برگزیده‌ی استان تهران با یک دهه سابقه‌ی تدریس در مدارس و آموزشگاه‌های درخشان کشور، امسال سرگروهی تیم تدریس زبان در عطارد را بر عهده دارد.

در این مصاحبه با شیوه‌‌ها و راهکارهای آموزش زبان بیشتر آشنا خواهیم شد.خبرنگار عطارد: شیوه‌ی تدریس در کلاس‌های زبانِ عطارد به چه صورت است؟

علی‌نژاد: شیوه‌ی تدریسِ ما بر اساس روش Corpus است که در حال حاضر از بهترین و مدرن‌ترین روش‌های آموزش زبان‌انگلیسی‌ست که به عنوان زبان‌خارجی در کشور‌های خاورمیانه و آسیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در کلاس‌های زبان‌انگلیسی در دبیرستان عطارد‌، حالت آموزشگاهی و مباحثه‌محور کاملاً پوشش داده می‌شود و دانش‌آموزان نیازی به کلاس خارج از مدرسه نخواهند داشت.
درس‌نامه‌ها به طور عملی و تئوری تدریس می‌شود تا دانش‌آموزان کاملا مطالب را فراگیرند و بتوانند آنها را مورد استفاده قرار دهند .


خبرنگار عطارد: تعیین‌سطح دانش‌آموزان در ابتدای سال تحصیلی بر چه اساس صورت می‌گیرد؟

علی‌نژاد: تعیین‌سطح دانش‌آموزان بر اساس دو آزمون کتبی کاملاً استاندارد بر اساس آزمون‌های دانشگاه کمبریج انگلستان و آزمون شفاهی صورت می‌گیرید که مهارت‌های چهارگانه دانش‌آموزان را مورد سنجش قرار می‌دهد و بر اساس نمرات آزمون‌، زبان‌آموزان ما در سه سطح قرار می‌گیرند.


خبرنگار عطارد: دانش‌آموزان بر مبنای چه کتابی آموزش می‌بینند؟

علی‌نژاد: کتاب تاچ‌استون بر اساس سیستم Corpus توسط سه نویسنده که اساتید برجسته دانشگاه کمبریج انگلستان هستند طراحی شده است که نیاز‌های دانش‌آموزان را کاملاً برآورده می‌کند و این کتاب در بهترین موسسه‌ها و اموزشگاه‌های زبان در سطح کشور و همچنین کشور‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه‌ی این مصاحبه را در شماره‌ی بعدی از ماهنامه‌ی عطارد خواهید خواند.