تحلیل آزمون‌های هفتگی:

در تحليل آزمون تمامی سوالات (غلط، نزده و صحيح) را بررسی كنيد. حتی سوالاتی که در آزمون، پاسخ صحيح داده‌اید را بررسی کنید زیرا ممکن است راه‌حلی ساده‌تر از راه‌حل فعلی شما ارائه شده باشد.
همچنین سوالاتی که نکته‌دار هستند را علامت‌دار کرده و نکات آن ها را وارد خلاصه‌نویسی‌های خود نمایید.
اگر علت عدم پاسخگويی به سؤالات در آزمون، عدم وجود معلومات است ، باید از تست آموزشی استفاده کنید تا مدت زمان یادگیری مباحث کاهش یابد و بتوانید برای تکمیل آموخته‌های خود از تست زمان‌دار، بیشتر استفاده کنید.
اما اگر علت عدم نتیجه‌گیری، بی‌دقتی در آزمون‌های آزمایشی است، لیست بی‌دقتی‌های خود را یادداشت کرده و روز قبل از هر آزمون جامع لیست را مرور کنید تا میزان بی‌دقتی‌های شما کاهش یابد.
علت پاسخ ندادن به سوالات را بيابيد. در صورتی كه به دليل كمبود وقت نتوانسته‌ايد به سوالات پاسخ دهيد بايد با افزايش تعداد تست آموزشی و ايجاد تسلط در مباحث، اين مشكل را رفع کنيد.
اگر علت عدم پاسخگویی شما، مفهومی بودن سوالات يا متوجه نشدن دروس باشد می‌توانيد با مطالعه‌ی دقيق و مجدد مطالب و تست‌های آموزشی فراوان مطالب را به صورت عمقی در ذهن خود تثبيت کنيد.
پس از آزمون و استراحت دو تا سه ساعته، تحليل آزمون را در همان روز انجام دهيد؛ زيرا با گذشت زمان مشكلات و راه‌حل‌های آزمون را از ياد خواهيد برد و تحليل آزمون شما دقت کمتری خواهد داشت.