آقای رضا انساندوست مشاور تحصیلی دبیرستان عطارد علم سه روش برای افزایش روند مطالعه موثر را معرفی کرده است. نقش مطالعه بر پیشرفت تحصیلی غیر قابل انکار می باشد بنابراین با برنامه مطالعاتی منسجم و دقیق می توان از فرصت ها استفاده کرد و موفقیت را تضمین نمود.

در دبیرستان عطارد توسط مشاوران و طبق تقویم آموزشی، برنامه مطالعاتی تدوین می گردد که دانش اموزان را به سوی مطالعه هدفمند هدایت می کند.

✨روش‌هایی برای افزایش ساعت مطالعه ✨
1️⃣ زمان مشخص ، حجم مشخص
به اين صورت كه تعداد سوالات و صفحاتی كه در هر بازه مطالعاتی بايد مطالعه كنيد مشخص كرده و سعي كنيد اين مقدار را به صورت تدریجی افزايش دهيد.
براي مثال مشخص كنيد در مدت ۴۰ دقيقه مي‌خواهيد ٥ صفحه پیام آسمانی مطالعه كرده ، در واحدهای بعدی اين اعداد را به ٧ صفحه برسانيد.

2️⃣ پیدا کردن دلايل تعلل و کم کاری و تلاش برای برطرف کردن آنها
براي مثال اگر علت تعلل شما بي‌انگيزگي است، حتما ليست اهداف خود را يادداشت كرده و آن را هر روز جلوي چشمان خود قرار دهيد تا انگيزه و انرژی لازم را كسب كنيد.

3️⃣ استفاده از يك برنامه مطالعاتی متعادل
داشتن برنامه منظم و متعادل به شما كمك مي‌كند بدون نگرانی از فراموش كردن سرفصل‌ها، به مطالعه و مرور مطالب بپردازيد.
یک برنامه متعادل  در ساعت مطالعه درسها   بر اساس اهمیت و وضعیت دانش آموز تعادل برقرار می کند و همچنین دفعات مرور را تنظیم میکند
واحد متعادل سازی برنامه هفته هست.

✅بنابراین متعادل و منطقی و صحیح مطالعه کنید و از افراط و تفریط پرهیز نمایید .

در یک برنامه مطالعاتی مناسب ؛
زمان مطالعه متعادل بوده،
فعالیت های روزمره در طول روز و هفته مشخص می باشد و برای استراحت و تفریح ، خواب و خوراک زمان منظم و مناسب در نظر گرفته می شود .