در این روزها بحث «غذای سالم» در عطارد بسیار داغ است.

کیفیت و کمیت غذا، سلامت و مقوی بودنَش و تناسب برنامه‌ی غذایی هفتگی از جمله مواردی است که شورای دبیرستان عطارد آن را مد نظر دارد.

محمد رستمی، معاونت انضباطی و پشتیبان رفاهی دانش‌آموزان عطارد در این رابطه گفت: «با تصویب شورای دبیرستان از ابتدای سال تحصیلی ما در حال همکاری با مجموعه‌ی غذایی `فارسی` برای تهیه‌ی غذای دانش‌آموزان هستیم.

منوی هفتگی پیش‌تر در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد و دانش‌آموزان عزیز ما می‌توانند بر اساس طبع و سلیقه‌ی خود غذای موردنظرشان را در سایت مدرسه ثبت کنند.

تمام مفاد منوی هفتگی پیشنهادی «فارسی» به تأیید شورای دبیرستان می‌رسد تا ما از سلامت و تناسب برنامه‌ی غذایی و همچنین درخورد بودن پیش‌غذا و دسرها با شرایط فصلی و... اطمینان حاصل کنیم.

وی افزود: «تهیه‌ی غذای دانش‌آموزان نباید دست‌آویزی برای درآمدزایی مدرسه باشد؛ متأسفانه در این سالها شاهد راه‌اندازی کترینگ‌های داخلی و بعضاً بی‌کیفیت در تعدادی از مدارس هستیم.

تغذیه‌ی دانش‌آموز مسئله‌ی بسیار حساس و مهمی است که دقت و تخصص زیادی می‌طلبد.

ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که دانش‌آموزمان هرروز در مدرسه فست‌فود سفارش دهد و جانک‌فودها را جایگزین وعده‌ی غذاییش بکند.

غذای خانگی و سالم همواره بهترین گزینه برای دانش‌آموز است و مجموعه‌ی «فارسی» با همکاری نزدیک و مستمر با دبیرستان عطارد، توقعات ما را در این زمینه برآورده می‌کند.»